Kontakt

Kontaktuppgifter:

 

Besöks/leveransadress:

 

Virestads Friskola

Pehr Hörbergs väg 14

343 73 Virestad

 

Växel : 0476-23000

 

 

Ringa skolan i Virestad:

Paviljongen 076-0360240

Förskolan 076-0360236

F-klass 076-0360231

Klass 1 076-0360241

Klass 2-3 076-0363270

Klass 4-5 076-0363271

Fritids 076-0360231

Ringa skolan i Bråthult:

Förskolan 076-0360237

F-klass/klass1 076-0363276

Klass 2-3 076-0363280

Klass 4 076-0363286

Fritids 076-0360235

Skolledare Fredrik Ljung

Mobil 076-0108555

fredrik@virestadsfriskola.se

Förskolechef Cecilia Andris

Mobil 072-3370388

cecilia.a@virestadsfriskola.se

Skolsköterskan Cecilia Nordström

Mobil 070-7190809

cecilia.n@virestadsfriskola.se

 

Kurator Lina Lidström

Mobil 072-6444801

lina@virestadsfriskola.se

 

 

Bråthult skola/förskola :

F-klass Matilda Samuelsson

matilda@virestadsfriskola.se

 

Klass 1 Sandra Linde

sandra@virestadsfriskola.se

Klass 2-3 Mimmi Blomqvist mimmi@virestadsfriskola.se

Klass 4 Marie-Louise Bengtsson

marie-louise@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Thye Hansen thye@virestadsfriskola.se

 

Förskollärare Marisa Pawling

marisa@virestadsfriskola.se

Förskollärare Madelene Sällberg madelene@virestadsfriskola.se

 

 

 

Resurs Tina Olsson tina@virestadsfriskola.se

 

Barnskötare Annie Olsson annie@virestadsfriskola.se

Har du några funderingar om verksamheten kontakta vår skolledare Fredrik Ljung som gärna berättar om vår skola o förskola

 
 
 
 
 

Virestad skola/förskola:

 

F-klass Yvonne Martinsson yvonne.m@virestadsfriskola.se

Klass 1 Åsa Rundgren

asa.r@virestadsfriskola.se

Klass 4-5 Ida Bruhn

ida@virestadsfriskola.se

 

Klass 2-3 Åsa Gunnarsson asa.g@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Sissa Svensson sissa@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Liselott Svensson lotta@virestadsfriskola.se

 

Förskollärare

 

 

Barnskötare

Barnskötare Åsa Sjöberg asa.s@virestadsfriskola.se

 

 

Resurs Hanna Svensson

hanna@virestadsfriskola.se