Kontakt

Kontaktuppgifter:

 

Besöks/leveransadress:

 

Virestads Friskola

Pehr Hörbergs väg 14

343 73 Virestad

 

Växel : 0476-23000

 

 

Ringa skolan i Virestad:

Paviljongen 076-0360240

Förskolan 076-0360236

Klass 1-2 076-0363270

Klass 3 076-0360241

Klass 6 076-0363271

F-klass 076-0360231

Fritids 076-0360231

Ringa skolan i Bråthult:

Förskolan 076-0360237

F-klass 076-0363276

Klass 1-2 076-0363280

Klass 3-4 076-0363286

Fritids 076-0360235

 

Tf Skolledare Mimmi Blomqvist

Mobil 072-3038285

mimmi@virestadsfriskola.se

Förskolechef Cecilia Andris

Mobil 072-3370388

cecilia.a@virestadsfriskola.se

Skolsköterskan Cecilia Nordström

Mobil 070-7190809

cecilia.n@virestadsfriskola.se

 

 

Bråthult skola/förskola :

F-klass Katrin Fransson

katrin@virestadsfriskola.se

Klass 1-2 Mimmi Blomqvist mimmi@virestadsfriskola.se

Klass 3-4 Marie-Louise Bengtsson

marie-louise@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Thye Hansen thye@virestadsfriskola.se

 

Förskollärare Marisa Pawling ( föräldraledig)

marisa@virestadsfriskola.se

Förskollärare Madelene Sällberg (föräldraledig) madelene@virestadsfriskola.se

 

Barnskötare Marie Fransson

marie@virestadsfriskola.se

Resurs Tina Olsson tina@virestadsfriskola.se

 

Barnskötare Annie Olsson annie@virestadsfriskola.se

Har du några funderingar om verksamheten kontakta vår tf skolledare Mimmi Blomqvist som gärna berättar om vår skola o förskola

 
 
 
 
 

Virestad skola/förskola:

 

F-klass Yvonne Martinsson yvonne.m@virestadsfriskola.se

Klass 3 Åsa Rundgren

asa.r@virestadsfriskola.se

Klass 6 Yvonne Henriksson

yvonne.h@virestadsfriskola.se

 

Klass 1-2 Åsa Gunnarsson asa.g@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Sissa Svensson sissa@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Liselott Svensson lotta@virestadsfriskola.se

 

Barnskötare Jenny Wirell jenny@virestadsfriskola.se

 

Förskollärare Ann-Marie Bergholm

ann-marie@virestadsfriskola.se

 

 

Barnskötare Klara Granroth

klara@virestadsfriskola.se

Barnskötare Åsa Sjöberg asa.s@virestadsfriskola.se

Fritidspedagog Therese Faber ( tjänstledig) therese@virestadsfriskola.se

 

Resurs Hanna Svensson

hanna@virestadsfriskola.se