Kontakt

           

Kontaktuppgifter:


Besöks/leveransadress:


Virestads Friskola

Pehr Hörbergs väg 14

343 73 Virestad


Växel : 0476-23000



Ringa skolan i Virestad:

 

Paviljongen        076-0360240

Förskolan           076-0360236

F-klass               076-1963633

Klass 1               076-0360241

Klass 2-3            076-0363270

Klass 4-5            076-0363271

Fritids                076-0360231

 

Ringa skolan i Bråthult:

 

Förskolan           076-0360237

F-klass               073-5199095

Klass1                076-0363276

Klass 2-3            076-0363280

Klass 4               076-0363286

Fritids                076-0360235

 

Skolledare Jakob Sträng

Mobil 076-0108555   

jakob.strang@virestadsfriskola.se

 

Förskolechef Cecilia Andris

Mobil 072-3370388       

cecilia.a@virestadsfriskola.se

  


Kurator 

      



Bråthult skola/förskola :

 

 

F-klass  Matilda Samuelsson

matilda@virestadsfriskola.se


Klass 1  Sandra Linde

sandra@virestadsfriskola.se

                           

Klass 2-3  Mimmi Blomqvist             mimmi@virestadsfriskola.se

 

Klass 4 Marie-Louise Bengtsson 

marie-louise@virestadsfriskola.se

 

Fritidspedagog Thye Hansen             thye@virestadsfriskola.se


Förskollärare Marisa Pawling

marisa@virestadsfriskola.se

 

Förskollärare Madelene Sällberg   madelene@virestadsfriskola.se

 

       




 

Resurs  Tina Olsson              tina@virestadsfriskola.se


       

 

 

Har du några funderingar om verksamheten kontakta vår skolledare Jakob.sträng som gärna berättar om vår skola o förskola

 
 
 
 
 

Virestad skola/förskola:

 


F-klass  Yvonne Martinsson          yvonne.m@virestadsfriskola.se

 

Klass 1  Åsa Rundgren                 

asa.r@virestadsfriskola.se

 

Klass 4-5  Ida Bruhn

ida@virestadsfriskola.se


Klass 2-3  Åsa Gunnarsson              asa.g@virestadsfriskola.se

 

Fritidspedagog Sissa Svensson      sissa@virestadsfriskola.se

 

Fritidspedagog Liselott Svensson    lotta@virestadsfriskola.se

             


 

Förskollärare 



Barnskötare           

 

Barnskötare Åsa Sjöberg                asa.s@virestadsfriskola.se

 



Resurs Hanna Svensson

hanna@virestadsfriskola.se